Kolagen Guna MD

Kolagenové injekce GUNA MD

GUNA MD injekce Medical Device jsou certifikované zdravotnické prostředky (kolagenové injekce) používané k léčbě bolestí pohybového aparátu. Kromě kolagenu obsahují také fytofarmaka, minerály a vitamíny. Zlepšují porušená kolagenová vlákna, posilují a chrání kloubní pouzdra, kloubní chrupavku, vazy a šlachy. Přidané látky mají protizánětlivý a antioxidační účinek. Používají se k léčbě bolesti a zlepšení pohyblivosti svalů, kloubů, páteře, u degenerativních a revmatických onemocnění a po úrazech. Výhodou je, že nebyla zaznamenána žádná alergická reakce ani léková interakce (lze použít s ostatními léčivy).

Mohou tak být podávány jako součást kombinované terapie u osteo-artro-myofasciální bolesti (spolu s NSAID-nesteroidními antirevmatiky, kortikosteroidy či dalšími léky).
Tropokolagen (hlavní aktivní složka injekcí) přispívá k opravě poškozených tkání prostřednictvím nových kolagenových vláken.
Injekce se aplikují podkožně, do svalu, do místa poruchy funkce, obvyklé dávkování je 5–10 aplikací, individuálně dle diagnózy pacienta, většinou prvé dva týdny 2× 1–2 ampule, následně 1× týdně.
Za velkou výhodu považuji i široké spektrum diagnóz a obtíží, při kterých lze (individuálně, dle potřeby konkrétního pacienta) kolagenové injekce použít. Ať už se jedná o obtíže způsobené artrózou (drobné ruční a nožní klouby, hallux valgus, kolena, kyčle, artróza kloubů páteře), projevy revmatoidní artritidy v různých lokalizacích, poškození vazů (rameno, koleno), záněty šlach, entezopatie (tenisový loket, zmrzlé rameno), neuralgie (syndrom karpálního tunelu, postherpetická neuralgie), tak celá škála bolestí krční hrudní i bederní páteře, včetně kořenových bolestí (například při výhřezech meziobratlových plotének).